Агромаркет

Пшениця на елеваторах не збавляє темпів подорожчання

Закупівельні ціни пшениці на лінійних елеваторах, які минулого тижня додали в середньому 200 гривень на тонні, попри сподівання на стабілізацію ринку головної хлібної культури продовжують зростати, повідомляє AgroTimes.

Так, індикативний вітчизняний трейдер, СП «НІБУЛОН», з понеділка підвищив ціни попиту на пшеницю у своїх філіях внутрішніх областей  на 150-200 грн. за тонну – до 7830-8150 грн./тонна за продовольчу зернову й 7700-8000 грн./тонна за фуражну.  Загалом по елеваторам підвищення цін на пшеницю від початку тижня становить 50-250 грн./тонна.

Втім, з загальної картини є винятки. Так, один з системних трейдерів – група компаній «Прометей» – цього тижня спочатку підвищила ціни на пшеницю на своїх елеваторах на 50 грн./тонна, а вчора, 28 жовтня, знизила їх на 100 грн./тонна. Водночас житомирський трейдер – ТК «Зернова база» –  на елеваторі в Бердичеві підвищила закупівельні ціни на зернову 2 класу відразу на 550 грн./тонна, на 3 клас – на 500 грн./тонна.   

Подальше подорожчання пшениці зумовлюється високим попитом на тлі скорочення запасів зернової і стримуванням продажів агровиробниками.