Агромаркет

Прогноз експорту пшениці з України знову підвищено

У своїй січневій доповіді WASDE USDA американські урядові аналітики підвищили власні очікування обсягів світової торгівлі пшеницею в сезоні 2019/20 МР на 1,26 млн – до 181,73 млн тонн, та змінили свій прогноз експорту для основних гравців ринку.

Про це AgroTimes повідомила заступниця директора ProAgroGroup Марія Колесник.

Зокрема, через скорочення на 1 млн тонн оцінки виробництва, ними було знижено на аналогічний показник до рівня 34 млн тонн прогноз експорту пшениці Росією.

Також, внаслідок украй несприятливих погодних умов, вкотре скорочується прогноз виробництва пшениці в Австралії, цього разу на 500 тис. тонн – до найнижчого в історії показника у 15,6 млн тонн і, відповідно, її потенційний річний експорт на 200 тис. тонн – до 8,4 млн тонн зерна.

Паралельно аналітики USDA збільшили власну оцінку цьогорічного експорту пшениці країнами Європейського Союзу на 2 млн тонн – до 31 млн тонн, та Україною на 500 тис. тонн – до 20,5 млн тонн відповідно.

За словами експерта, збільшення прогнозу експорту пшениці з території нашої країни стало наслідком активного експорту зернової протягом першого півріччя поточного маркетингового року.

Так, за офіційною інформацією, станом на 10 січня 2020 року Україна експортувала вже 15,1 млн тонн пшениці, що суттєво перевищує аналогічний показник минулого року.

«Виходячи з поточних темпів експорту, можна з упевненістю казати, що вже в січні цього року Україна перевищить загальний річний показник експорту попереднього сезону», – зазначила Марія Колесник.

Нагадаємо, що в 2018/19 МР експорт пшениці з території нашої країни склав 15,579 млн тонн.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!