Агромаркет

Продовження карантину в Індії тисне на котирування рослинних олій

Новина про продовження до 14 травня карантину в Індії, яка є найбільшим покупцем української олії, а також можливе запровадження в США мита на китайські товари знову розвернули ринки рослинних олій донизу після тимчасового їх зростання. Попит на цю продукцію продовжує знижуватися.

Про це повідомляють аналітики електронної зернової біржі Grain Trade.

За оцінками експертів, Індія, що є найбільшим світовим імпортером рослинних олій, у поточному сезоні скоротить їх імпорт, у порівнянні з минулим роком, майже на 2 млн тонн.

Щомісячний обсяг споживання рослинних олій в країні після запровадження карантину знизився з 2 до 1,4 млн тонн. Найбільше зменшилося споживання пальмової олії, яку переважно використовують кафе та ресторани, тоді як попит на соняшникову та соєву олії, що споживають переважно вдома, майже не змінився.

Ціни на пальмову олію з початку року втратили 32%, насамперед внаслідок зниження попиту з боку біопаливної промисловості. Тоді як скорочення попиту з боку інших споживачів ще не надто вплинуло на ціни.

Ціни на українську соняшникову олію залишилися незмінними через святкове зниження торговельної активності.

«Гарні темпи сівби соняшника в Україні та Росії на тлі можливого збільшення посівних площ через вимушене пересівання ярих культур на півдні України збільшують прогнози врожаю та тиснуть на ціни соняшникової олії з насіння нового врожаю», – йдеться в повідомленні.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!