Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Право на кредитні канікули матимуть лише ті підприємства, які зупинили роботу на час карантину

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Національний банк змінює постанову № 351 щодо надання права на кредитні канікули бізнесу, який постраждав через запровадження карантину. Так, право на них матимуть не всі підприємства.

Про це заявила перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова під час круглого столу «Банківська система в умовах всеукраїнського карантину. До чого готуватись українцям?», повідомляє «Фінансовий клуб».

«Кредитні канікули – для тих українців і бізнесу, які реально постраждали від зупинки, тимчасової зупинки або часткової зупинки бізнесу, – розповіла Катерина Рожкова. – Решта компаній мають продовжувати обслуговувати отримані кредити».

За її словами, компанії, які продовжують працювати в тій чи іншій формі, не можуть вимагати і претендувати на кредитні канікули. Йдеться лише про ті підприємства, які повністю зупинилися і в кого зникли джерела надходжень для обслуговування кредиту.

Вона нагадала, що кредитні канікули – це не прощення процентів чи тіла кредиту, а лише відстрочка у часі. Таким чином позичальники все одно змушені будуть заплатити і тіло, і проценти за час кредитних канікул.

До слова, частина банків уже почала процес реструктуризації таких кредитів, не чекаючи на затвердження нової регуляції НБУ.

«Ми запровадили програми реструктуризації для клієнтів, щоб на період карантину послабити тиск. І якщо клієнт надає документи, що позбавлений джерела доходу, то ми будемо йти назустріч клієнту і послабимо на період карантину цей тиск», – повідомив голова правління Форвард Банку Андрій Кисельов.

Цієї позиції дотримуються також інші банкіри. «Ми маємо бути соціально відповідальними: дозволяти реструктуризацію кредитів, робити кредитні канікули», – розповів голова правління Піреус Банку Сергій Наумов.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!