Агромаркет

Стартував прийом заяв від ФОПів на отримання одноразової допомоги

Відсьогодні, з 14 грудня фізособи-підприємці через портал «Дія» можуть подати заяву на отримання одноразової допомоги у розмірі 8 тисяч гривень.

Про це повідомляється на Урядовому порталі.

В Кабміні наголошують, що роботодавці, які скоротили або можуть скоротити робочий час працівників через карантинні обмеження, до 21 грудня мають звернутися до центру зайнятості за своїм місцем перебування та надати необхідні документи.

Так, до пакета документів мають входити:

  • заява за формою, визначеною додатком 1 до Порядку надання одноразової матеріальної допомоги суб’єктам господарювання, які вимушено скоротили або можуть скоротити тривалість робочого часу найманих працівників через карантинні заходи;
  • копія наказу про скорочення або можливе скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у період дії обмежувальних протиепідемічних заходів;
  • копія відомості про найманих працівників за формою, визначеною додатком 2 до Порядку.

Надати документи можна безпосередньо до центру зайнятості або дистанційно у сканованому вигляді на електронну адресу відповідного центру.

До 22 грудня центр зайнятості розгляне документи та прийме рішення щодо виплат. Важливо зазначити, що роботодавці зобов’язані виплатити матеріальну допомогу на рахунок працівника не пізніше наступного робочого дня після надходження коштів.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль на своїй Фейсбук-сторінці написав, що за перші 10 годин роботи послугою скористалися понад 5000 осіб.

Тим не менш, на допомогу розраховувати можуть далеко не всі. Так, згідно із постановою Кабінету міністрів України №1236, ухваленою урядом 9 грудня, на допомогу можуть розраховувати переважно ті фізособи-підприємці, які займаються торгівлею.

Зокрема, ті, хто відповідно до КВЕДу 47.76 займаються роздрібною торгівлею з лотків та на ринках квітами, рослинами, насінням, добривами, домашніми тваринами та кормами для них. Також допомогою зможуть скористатися й ті, хто займається роздрібною торгівлею з лотків та на ринках іншими товарами (КВЕД 47.89).

Крім того, на допомогу можуть розраховувати ФОПи, що займаються наданням послуг харчування й культурно-розважальних заходів.

Нагадаємо, ухвалено пакет законопроєктів щодо підтримки бізнесу в період карантину.