Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Потенціал для збільшення врожаю зернових в Україні ‒ 8-9 млн тонн

Потенціал для збільшення врожаю зернових в Україні ‒ 8-9 млн тонн

Україна має великий потенціал для розвитку аграрної галузі і збільшення показників врожайності в середньому на 20%. Про це на засіданні уряду повідомив очільник Мінагрополітики Тарас Кутовий, передає прес-служба Мінагрополітики.

«Сьогодні лідерами з урожайності є Вінницька, Хмельницька, Черкаська та Київська області. Тоді як середня врожайність по країні сягає 39 ц/га. Якщо збільшити врожайність до лідерів, а це приблизно 20%, то врожай зернових збільшиться на 8-9 млн тонн», ‒ зазначив міністр.

За прогнозом Тараса Кутового, експорт зернових цього року може сягнути 39,8 млн тонн, в тому числі пшениці ‒ 14 млн тонн. Наразі аграрії зібрали 38,6 млн тонн зернових.

Також міністр озвучив досить оптимістичний прогноз врожаю гречки. «На поточний момент оброблено 61% посівних площ, а прогноз урожаю становить 174 тис. тонн при внутрішньому споживанні 160 тис. тонн. Тому жодних ризиків у контексті виробництва не існує. Тобто будуть проблеми, треба буде їх шукати на рівні торговельних мереж», ‒ наголосив він.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Журнали