Агромаркет

Поширення коронавірусу спричинить глобальну рецесію вже в липні, - прогноз

Американський банк JPMorgan спрогнозував, що в III кварталі поточного року ВВП США і Європи знизиться більш ніж на 3%, а вже в липні почнеться глобальна рецесія.

Про це пише агентство РБК з посиланням на Business Insider.

У банку JPMorgan заявили, що очікування від того, як вірус позначиться на економіці, різко змінилися за останні тижні через масштаби поширення коронавірусу і викликаного ним обвалу на фондовому ринку з понеділка 9 березня по четвер 12 березня (лише у п’ятницю американські індекси суттєво зросли).

За прогнозами JPMorgan, ВВП США може впасти на 2% в I кварталі і на 3% в II-му, а економіка єврозони – на 1,8 і 3,3% відповідно.Економісти вважають, що ситуація, яка склалася може призвести до глобальної рецесії.

За словами голови департаменту економіки та фінансів Єврокомісії Мартена Вервея, з рецесією Європа зіткнеться вже в цьому році, а повернення до звичайних показників в Єврокомісії очікують в 2021 році.

Експерти JPMorgan переглянули прогноз зростання в бік зниження на тлі обмежувальних заходів, які вводять уряди країн в рамках боротьби з поширенням коронавірусу. Зокрема, в їхньому звіті згадуються Італія, де заборонили проведення масових заходів, а також на час закрили всі ресторани, бари і магазини роздрібної торгівлі, за винятком продуктових і аптек. Також вони привели в приклад Сполучені Штати, які на місяць заборонили в’їзд з Європи.

Економічному спаду протягом двох найближчих кварталів сприятимуть коливання на фінансових ринках і зниження вартості акцій.

JPMorgan очікує, що з поліпшенням ситуації з коронавірусом підйом в економіці слід очікувати до середини 2020 року, а в другій половині року почнеться прискорення зростання, цитує заяву CNBC.

Основним чинником, який допоможе запобігти більш серйозному удару по світовій економіці, банк вважає заходи країн щодо стримування поширення коронавірусу.

Нагадаємо, в Україні закриття кордонів через коронавірус не вплине на міжнародні вантажні перевезення.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!