Агромаркет

Порт «Херсон» передали в концесію на 30 років компанії Risoil

Херсонський морський торговельний порт передали в концесію на 30 років компанії Risoil, яка зобов’язується інвестувати у його розвиток близько 300 млн грн.

Про це повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій на своєму Телеграм-каналі.  

За його словами, Risoil зобов’язується збільшити до 80% частки вантажів, що прямують до порту з використанням залізничного, внутрішнього водного та інших видів транспорту, крім автомобільного. Також компанія проспівфінансує капремонт дорожнього покриття вулиць на шляху до порту та новий майданчик для стоянки вантажівок на в’їзді до міста.

«У новий сезон в Херсоні Risoil входить з накопиченням ячменю і пшениці. Також триває робота зі шротом соняшниковим і висівками пшеничними. Далі, з вересня запланована соя, кукурудза та інші зернові та олійні культури і продукти переробки. Вже були укладені контракти на поставку зерна і кормових в Туреччину, Італію та Єгипет, ведуться переговори про довгострокову співпрацю з низкою великих компаній – кінцевих споживачів в середземноморському басейні», – йдеться в повідомленні на Фейсбук-сторінці компанії Risoil.

Нагадаємо, 3 лютого 2020 року ухвалою Шостого апеляційного суду м. Києва було призупинено дію наказу Міністерства інфраструктури про затвердження результатів концесійного конкурсу та затвердження переможця концесійного конкурсу у порту Херсона. А 15 травня Верховний Суд розблокував завершення концесійного конкурсу.