Агромаркет

Подвоєння ставки рентної плати за транзитне транспортування аміаку позбавить аграріїв добрив

Подвоєння ставки рентної плати за транзитне транспортування аміаку позбавить аграріїв добрив

Не допустити підняття ставки рентної плати за транспортування аміаку удвічі, бо це може призвести до зупинки постачання аміаку для потреб аграрного сектору.

З таким  проханням звернулися до віце-прем’єр-міністра – міністра економічного розвитку і торгівлі Степана Кубіва Всеукраїнська аграрна рада, Асоціація свинарів України та Асоціація виробників молока.

В умовах нестачі азотних добрив, наголошується у посланні, це може призвести не лише до простою техніки для внесення рідкого аміаку в ґрунт, а й до суттєвого погіршення врожайності у 2017 році.
 
Нагадаємо, Кабінет міністрів України подав на розгляд Верховної Ради законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України» № 5132, яким передбачено підвищення ставки рентної плати за транзитне транспортування аміаку в два рази ‒ до рівня тарифу.

Сьогодні рентна плата за транзитне транспортування 1 тонни аміаку за кожні 100 км відстані складає $2,4. Згаданий законопроект пропонує підняти її до $4,8.

Водночас чинний тариф за транзитне транспортування 1 тонни аміаку за кожні 100 км відстані складає також $4,8.
 
На додачу через високі тарифи основні користувачі магістрального аміакопроводу «Тольятті – Одеса» вже з листопада цього року припиняють транспортування рідкого аміаку.

В умовах, коли з наступного року ставка рентної плати складатиме 100% тарифу, це не тільки унеможливить поточну діяльність державного підприємства «Укрхімтрансаміак», а взагалі знищить цей стратегічний для економіки України актив, підкреслюють профільні асоціації.

Основний постачальник рідкого аміаку для сільського господарства більше не зможе продовжувати свою діяльність в умовах нестачі азотних добрив.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!