Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Подорожчання азотних добрив у ЄС не вплине на їх вартість в Україні

Прогнозоване подорожчання азотних добрив у ЄС не вплине на їх вартість в Україні, втім, є інші чинники, які можуть призвести до підвищення цін на них.

Таку думку в коментарі AgroTimes висловив регіональний консультант по роботі з клієнтами представництва Yara в Україні Сергій Топольний.

За словами експерта, компанія не постачає азотні добрива в Україну, оскільки на українському ринку є достатня кількість виробників та постачальників. Втім, є чинники, які впливають на здорожчання цієї продукції. В першу чергу йдеться про сезонний чинник – напередодні весняно-польових робіт вартість добрив зазвичай зростає.

Також, за його словами, на вартість азотних добрив в Україні може вплинути подорожчання газу.

Раніше фахівець компанії Yara Марко Фляйшман, прогноз якого цитує topagrar.com, порадив європейським сільгосвиробникам запасатися товарами для перших двох внесень азоту навесні. Адже, на його думку, у найближчі місяці ціни на азотні добрива мають зрости.

На думку експерта, добриво для третьої дози азоту не слід купувати на потім, щоб розподілити ціновий ризик. Фахівець прогнозує зростання цін на азотні добрива через надмірний попит у найближчі місяці, пік якого припаде на весну.

Наразі запаси добрив європейських виробників доволі невеликі, тому країнам ЄС ще доведеться наздогнати згаяний час з точки зору імпорту при закупівлі азотних добрив.

Експерт Yara також зазначив, що ціни на пшеницю на ф’ючерсній біржі Matif зараз знаходяться на високому рівні, тому можна очікувати інтенсифікації вирощування. Як наслідок, це спровокує збільшення попиту на добрива. Крім того, за останні кілька місяців ціни на газ зросли, що підвищує собівартість добрив.

Нагадаємо, вчені визначили оптимальну норму підживлення озимого ячменю після попередника соняшнику.

Журнали