Агромаркет

Площі під озиминою в Україні менші, ніж свідчить статистика, - дослідження

Згідно з офіційною статистикою, в Україні площі посівів озимини становлять близько 8,9 млн га. Натомість супутникові знімки виявили, що ці дані дещо розбігаються з фактичним станом.

Про це свідчать дані супутникового моніторингу EOS Crop Monitoring.

Зокрема, зафіксована з космосу площа озимих на Одещині на 17% менша за показану в статистиці, тоді як на Херсонщині навпаки – фактичні площа посівів на 22% перевищує вказану в офіційних джерелах, повідомляють фахівці платформи. 

Загалом площа озимих культур в Україні станом на 9 квітня 2020 року менша за відповідний показник 2019 року на 5% – на 400 тис. га. Спостереження з космосу виявили під озимими 8,2 млн га.

Відповідне дослідження провели фахівці компанії EOS Data Analytics разом із Інститутом космічних досліджень НАНУ та Держкосмосу України. Площі озимих обчислені завдяки обробці супутникових зображень алгоритмами штучного інтелекту.

З’ясувалося, що найбільші площі озимини – в Одеській та Херсонській областях. У них під цими посівами – більше 850 тис. га в кожній. У двох інших південних регіонах, Миколаївській та Запорізькій областях, – приблизно по 700 тис. га.

У топ-6 областей за площами озимих також Дніпропетровська та Харківська області (майже 700 тис. та 527 тис. га відповідно).

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!