Агромаркет

Площа орендованих земель у чотири рази перевищує кількість проданих ділянок

Площа орендованих земель у чотири рази перевищує кількість проданих ділянок

Загальна площа сільгоспземель, переданих в оренду у листопаді 2023 року, у чотири рази більша від площі проданих земель.

Про це повідомляє пресслужба USAID АГРО, посилаючись на новий  випуску аналітичного огляду ринку земель України KSE Агроцентру, підготовленому за підтримки Програми.

«Власники земельних ділянок не поспішають продавати землю, віддаючи перевагу самостійній обробці або переданню в оренду для одержання пасивного доходу. З відкриттям ринку для юридичних осіб раптового та екстраординарного збільшення земель в обігу ми не очікуємо», – коментує віцепрезидент Київської школи економіки з економічної освіти, керівник проєкту «Земля незламності» Олег Нів’євський.

У листопаді 2023 року, вже третій місяць поспіль встановлено рекорд із передання в оренду комунальних сільгоспземель – через онлайн аукціони на платформі Prozorro.Продажі передано 565 ділянок сукупною площею 4,9 тис. га.

Доходи громад від використання та обігу земель сільськогосподарського призначення сягнули 14% від сукупних надходжень місцевих бюджетів. Найбільшу частку у податкових надходженнях громад земля генерує у Кіровоградській (30%), Одеській (19%) та Полтавській (19%) областях.

Загалом з моменту відкриття земельного ринку було укладено 187,7 тис. угод купівлі-продажу сукупною площею понад 412,6 тис. га, що дорівнює 0,99% від площі усіх сільськогосподарських земель України.

Нагадаємо, оренда землі в середньому становить 7,8 тис. грн/га.