Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Пільги для персоналу в АПК будуть зростати, - думка

Пільги для персоналу в АПК будуть зростати, - думка

Пільги у частині щомісячного доходу робітників агроринку сьогодні стала звичним явищем для агрохолдингів.  

Про це йшлося під час онлайн-івенту «Тренди C&B в агро», де було оприлюднено результати дослідження щодо ринку праці в агро.

Пільгова складова, на думку дослідників, з`явилася через високу конкуренцію з ринками країн-сусідів, де працевлаштовувався український персонал. І ця тенденція спостерігається саме у робітничих спеціальностях. Крім того, персонал став більш гнучкий та мобільний навіть в Україні. Тому такі питання як оренда житла, харчування, довоз до підприємства є важливими складовими.

Директор з управління персоналом з напрямку Агро компанії МХП Наталя Романенко зауважила, що оренда житла, харчування, надання автівки, довоз тощо можна вважати історичними пільгами. Тим не менш, вони також змінюються.

За її словами, з`являються і нові пільги. Наприклад, оренда автівок для всіх категорій амортизації. Також холдинги починають надавати медичну страховку для всіх співробітників, в тому числі й робочому персоналу.  

На думку Наталі Романенко, комфортні умови праці такрож є важливими. Зокрема, у МХП співробітникам не просто надають спецодяг, а й забезпечують їх стирку та прасування.

Вона також вважаєґ, що перелік пільг у агро буде тільки розширюватися через зростання конкуренції за якісних співробітників, навіть за умов оптимізації персоналу.

Нагадаємо, названо тренди в інженерних та земельних службах холдингів. Також експерт розповіла про тренди в агрономічних службах холдингів.

Журнали