Агромаркет

Підрив Каховської ГЕС стимулював зростання пшеничних котирувань на CBOТ

За результатами торгів 6 червня котирування пшениці на біржі  CBOT зросли до максимального значення останніх 3 тижнів – $230,6 (+$1,3) за тонну на тлі інформації про підрив Каховської ГЕС, що посилило занепокоєння щодо ескалації війни в Україні.

Про це повідомляє АПК-Інформ.

Разом з тим, на біржі Euronext котирування пшениці не зазнали суттєвих змін і за результатами торгів склали 230,25 (-0,25) євро за тонну, оскільки основний вплив на ціни на цій площадці чинила висока конкуренція з боку російської пшениці на тендері Єгипту. Нагадаємо, що найнижча ціна була запропонована Agric SA – $229 за тонну FOB за 55 тис. тонн російської пшениці

В той же час, ситуація із підривом Каховської ГЕС стримувала більш суттєве зниження цін на європейську зернову, оскільки викликала занепокоєння щодо можливого утворення логістичних проблем в Україні, які можуть негативно вплинути на темпи відвантажень української пшениці.

Нагадаємо, підрив Каховської ГЕС – це підрив глобальної продовольчої безпеки. Також ми писали, що зрошення на Херсонщині буде неможливим 2-3 роки через підрив Каховської ГЕС.