Агрономія

Зрошення на Херсонщині буде неможливим 2-3 роки через підрив Каховської ГЕС

Підрив Каховської ГЕС окупантами заподіялв значних прямих збитків українським територіям і опосередкованих, які проявлять себе з часом. Зокрема, зрошення в Херсонській області буде неможливим протягом 2-3 років.

Про це інформують в ДУ «Українські гідромеліоративні системи».

«Для розуміння про які масштаби зупиненого зрошення йдеться, зверніть увагу на цифри: в Херсонській області налічується 426,8 тисяч гектарів зрошуваних земель, або 21,6 % від загальної площі сільгоспугідь, у тому числі від державних зрошувальних систем – 384,5 тис. га, місцевого зрошення – 42,3 тис. га», – йдеться в повідомленні на Фейсбук-сторінці ДУ «Українські гідромеліоративні системи».

Як зазначається, водоподачу на ці площі здійснюють потужна насосна станція Головного Каховського магістрального каналу з витратами води 360м3/с (за інформацією ЗМІ є пошкодженою на сьогодні), Головна насосна станція Сірогозького магістрального каналу – 14 м3/с, Головні насосні станції – Зональна, Рубанівська, Золотобалківська та інші, а також Головна споруда Північно-Кримського каналу.

«Херсонська область завжди була провідним регіоном у застосуванні сучасних зрошувальних технологій, відповідно була і провідним постачальником сільськогосподарської продукції. Ці збитки Україна обраховуватиме в десятки мільярдів доларів», – зазначають в установі.

Нагадаємо, підрив Каховської ГЕС – це підрив глобальної продовольчої безпеки.