Агромаркет

Підписано законопроєкт щодо відновлення ставки ПДВ щодо деяких видів сільгосспродукції

Президент України підписав законопроєкт №5425-д від 14.06.2021 про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість при оподаткуванні операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції.

Про це йдеться на сайті Верховної Ради України.

Парламент раніше ухвалив за основу та в цілому законопроєкт 5425-д, яким відновлюється ставку ПДВ у 20% у разі оподаткування операцій з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України окремих видів сільськогосподарської продукції.

Зокрема, відновлено 20% ПДВ на живу велику рогату худобу, живих свиней, живих вівець, незбиране молоко, а також жито, овес, насіння льону, насіння та плоди інших олійних культур, цукрові буряки.

Проте залишається ставка ПДВ у 14% щодо операціях з постачання залишається на пшеницю та суміш пшениці та жита (меслин), ячмінь, кукурудзу, соєві боби, насіння свиріпи або ріпаку та насіння соняшнику.

Нагадаємо, міністр агрополітики пропонує встановити 14% ПДВ на всі види сільгосппродукції.Раніше парламент ухвалив 20% ставку ПДВ на деякі види сільгосппродукції.