Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Ставку ПДВ на окремі види сільгосппродукції буде знижено до 14%

Президент України підписав Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість з операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції» № 1115-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 17 грудня 2020 року. Відтепер ставку ПДВ на окремі види сільгосппродукції знижено до 14%.

Документ, зокрема, передбачає зниження ставки ПДВ з 20% до 14% за операціями з постачання та ввезення на територію України деяких видів сільськогосподарської продукції, зокрема: великої рогатої худоби, свиней, молока незбираного, пшениці та жита, ячменя, вівса, кукурудзи, соєвих бобів, цукрових буряків, насіння льону, свиріпи або ріпаку, соняшнику та інших олійних культур. 

Закон набуде чинності з наступного дня після опублікування. Його норми застосовуватимуть до податкових періодів, починаючи з першого числа наступного після опублікування місяця.

Як зауважила в коментарі AgroTimes аудитор Яна Жолобецька, керівник практики бухгалтерського обліку та аудиту ЮФ Martyniv, є перехідні положення щодо застосування ставки 20%. Йдеться, зокрема, про такі випадки: 1) якщо передоплату отримано до 1 числа звітного періоду застосування пониженої ставки (це може бути 1 березня, якщо закон набуде чинності в лютому), а постачання продукції відбувається піхніше; 2) якщо коригуються податкові зобов’язання за умови повернення попередньої оплати чи повернення продукції, що були сформовані до 1 числа звітного періоду застосування пониженої ставки; 3) в разі зміни договірної вартості продукції, поставка якої відбулась до 1 числа звітного періоду застосування пониженої ставки.

Нагадаємо, Верховна Рада змінила ставки ПДВ на окремі види сільгосппродукції.