Агромаркет

Переробники підіймають ціни попиту на соняшник

Впродовж поточного тижня підприємства олійножирової галузі підіймають ціни попиту на соняшник, повідомляє AgroTimes

Зокрема, сьогодні, 30 жовтня, компанія «Оліяр» підняла закупівельну ціну насіння на своєму приймальному пункті в м. Пустомити Львівської області відразу на 2900 грн./тонна – до 15,5 тис. грн./тонна.

Втім, таке різке підвищення є винятком – здебільшого ціни попиту переробників на соняшник з початку тижня зросли на 100-500 грн./тонна. Так, Яблунецький олійний завод на Житомирщині збільшив закупівельну ціну на насіння на 300 грн./тонна, у філіях Київської, Хмельницької і Рівненської областей – на 400 грн./тонна, до 15,3 тис. грн./тонна.

Разом з тим деякі зернотрейдери на лінійних елеваторах останніми днями, навпаки, знижують закупівельні  ціни на соняшник. Для прикладу, МХП сьогодні знизив закупівельні ціни на олійну на 100 грн./тонна, ГК «Прометей» в Київській і Хмельницькій областях – так само на 100 грн./тонна, а компанія Escador – на 150 грн./тонна на всіх базисах закупівлі.

Середні закупівельні ціни трейдеріві переробників на соняшник на первинних елеваторах внутрішніх областей наразі переважно знаходяться в межах 15,3-15,7 тис. грн./тонна, що на 100-200 грн./тонна більше, ніж наприкінці минулого тижня.