Агромаркет

Парламент підтвердив продовження мораторію на продаж сільгоспземель

Парламент підтвердив продовження мораторію на продаж сільгоспземель

Верховна Рада України не підтримала постанови народних депутатів Олексія Мушака та Віктора Пинзеника щодо скасування результатів голосування за закон про продовження мораторію на продаж земель сільгосппризначення до 1 січня 2020 року.

Таким чином, закон набуде чинності після його публікації.

Водночас депутати зазначили, що за період відсутності мораторію угоди з купівлі-продажу землі не проводилися, оскільки немає законопроекту про ринок землі.

«Три роки тому, коли ми продовжували мораторій, ми писали, що в І півріччі уряд має розробити законопроект про ринок землі. Минулого року ми створили робочу групу на базі аграрного комітету і розробляємо цей законопроект, – зазначив заступник голови аграрного комітету Олександр Бакуменко. – Я розраховую, що в квітні ми надамо цей закон на обговорення і потім передамо його до парламенту».

Нагадаємо, 20 грудня 2018 року Верховна Рада схвалила законопроект № 9355-5 про продовження мораторію на продаж земель сільгосппризначення до 1 січня 2020 року. Він, зокрема, передбачає, що Кабінет міністрів до 1 березня 2019 року має розробити і внести на розгляд парламенту проект закону про обіг земель сільськогосподарського призначення.

Після голосування Олексій Муша і Віктор Пинзеник зареєстрували дві постанови щодо скасування результатів голосування за закон про мораторій. Депутати аргументували необхідність скасувати результати голосування тим, що воно відбулося з «кнопкодавством».

Інтерфакс-Україна

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!