Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Опади у країнах-виробниках зерна сприятливо вплинули на посіви

Цього тижня майже у всіх країнах – виробниках зерна пройшли опади, які сприятливо вплинуть на посіви.

Про це повідомляють аналітики електронної зернової біржи Grain Trade Ukraine.

Основна увага трейдерів наразі прикута до Південної Америки, зокрема Аргентини, де від дефіциту вологи страждають нещодавно посіяна соя та кукурудза. Також ринок спостерігає за кількістю снігу на полях з озимою пшеницею в Україні, Румунії та Росії, де наступного тижня очікуються сильні морози.

Зокрема, минулого тижня у Бразилії пройшли сильні зливи та грози, завдяки яким покращилася зволоженість ґрунту на посівах сої та кукурудзи. 

В Аргентині цього тижня пройшли сприятливі для посівів сої та кукурудзи помірні опади та зливи. За даними Буенос-Айреської біржі (BAGE), соєю в країні засіяно 97,5% запланованих площ, а кукурудзою – 90%, що відповідає торішнім темпам. Протягом декількох найближчих днів пройдуть зливи, які покращать зволоженість ґрунту, а з наступного тижня знову прийде суха погода. Фермери вже завершили збирання пшениці та почали збирати соняшник, тому скоро кількість його пропозицій на світовому ринку виросте.

У Південному та Центральному округах РФ цього тижня спостерігалися дощ та сніг в кількості 60-100% від норми січня. В найближчі дні очікуються потужні снігопади, які захистять посіви озимої пшениці від морозів -15…-17 градусів, які прийдуть наступного тижня.

На півдні України та в Румунії випало від 2 до 15 см снігу, що захистить посіви від сильних морозів наступного тижня. В окремих районах північних та східних областей України сніговий покрив невеликий, проте в найближчі дні там очікуються нові снігопади.

В регіонах вирощування озимої пшениці в США найближчими днями пройдуть помірні снігопади, хоча температура повітря -1…-4 градуси не створює загрози посівам.

Нагадаємо, китайські посіви часнику постраждали від морозів.