Агромаркет
Головне:
Агромаркет

ООН оголосила 2020-й роком охорони здоров’я рослин

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
Озима пшениця

Організація Об’єднаних Націй оголосила 2020 рік Міжнародним роком охорони здоров’я рослин.

Про це повідомляється на сайті ФАО.

«Цей рік – унікальна можливість привернути загальну увагу в світі до того, як охорона здоров’я рослин сприяє ліквідації голоду, зниження рівня бідності, охорони навколишнього середовища і сприяє економічному розвитку», – ідеться в повідомленні.

За оцінками ФАО, щороку до 40% продовольчих сільськогосподарських культур гине від шкідників і хвороб рослин. Вони позбавляють мільйони людей їжі і завдають серйозної шкоди сільському господарству.

Здоров’я рослин опиняється у все більшій небезпеці. Зміна клімату і діяльність людини змінюють екосистеми, скорочують біорізноманіття та створюють нові ніші, в яких розмножуються шкідники.

Разом з тим обсяги міжнародної торгівлі сільгосппродукцією за останні десятиліття потроїлися, що сприяє поширенню шкідників і хвороб по світу, завдаючи величезної шкоди рослинам і довкіллю.

Захист рослин від шкідників і хвороб з економічної точки зору набагато ефективніший, ніж усунення наслідків повномасштабних надзвичайних ситуацій, пов’язаних зі здоров’ям рослин. Щоб уникнути руйнівних наслідків від шкідників і хвороб для сільського господарства, засобів існування і продовольчої безпеки, головним є попередження, і це залежить від багатьох з нас.

«Ми можемо попередити появу шкідників і хвороб рослин, і боротися з ними екологічно безпечними способами – наприклад, з допомогою інтегрованого захисту рослин. Цей екосистемний підхід поєднує в собі різні стратегії і методи боротьби, щоб вирощувати здорові рослини при мінімальному застосуванні пестицидів», – повідомляють у ФАО.

Як зазначається, відмова від отруйних речовин в боротьбі з шкідниками не тільки захищає природне середовище, а й охороняє запилювачів, природних ворогів шкідників, корисні організми, а також людей і тварин, що залежать від рослин. 

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!