Агромаркет
Головне:
Агромаркет

ООН оголосила 2020-й роком охорони здоров’я рослин

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
Озима пшениця

Організація Об’єднаних Націй оголосила 2020 рік Міжнародним роком охорони здоров’я рослин.

Про це повідомляється на сайті ФАО.

«Цей рік – унікальна можливість привернути загальну увагу в світі до того, як охорона здоров’я рослин сприяє ліквідації голоду, зниження рівня бідності, охорони навколишнього середовища і сприяє економічному розвитку», – ідеться в повідомленні.

За оцінками ФАО, щороку до 40% продовольчих сільськогосподарських культур гине від шкідників і хвороб рослин. Вони позбавляють мільйони людей їжі і завдають серйозної шкоди сільському господарству.

Здоров’я рослин опиняється у все більшій небезпеці. Зміна клімату і діяльність людини змінюють екосистеми, скорочують біорізноманіття та створюють нові ніші, в яких розмножуються шкідники.

Разом з тим обсяги міжнародної торгівлі сільгосппродукцією за останні десятиліття потроїлися, що сприяє поширенню шкідників і хвороб по світу, завдаючи величезної шкоди рослинам і довкіллю.

Захист рослин від шкідників і хвороб з економічної точки зору набагато ефективніший, ніж усунення наслідків повномасштабних надзвичайних ситуацій, пов’язаних зі здоров’ям рослин. Щоб уникнути руйнівних наслідків від шкідників і хвороб для сільського господарства, засобів існування і продовольчої безпеки, головним є попередження, і це залежить від багатьох з нас.

«Ми можемо попередити появу шкідників і хвороб рослин, і боротися з ними екологічно безпечними способами – наприклад, з допомогою інтегрованого захисту рослин. Цей екосистемний підхід поєднує в собі різні стратегії і методи боротьби, щоб вирощувати здорові рослини при мінімальному застосуванні пестицидів», – повідомляють у ФАО.

Як зазначається, відмова від отруйних речовин в боротьбі з шкідниками не тільки захищає природне середовище, а й охороняє запилювачів, природних ворогів шкідників, корисні організми, а також людей і тварин, що залежать від рослин. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: