Агромаркет
Головне:
Під час карантину важливо зберегти логістичні потоки для забезпечення аграріїв насінням, - думка За два місяці Україна закупила за кордоном 6 тис. тонн сиру У Канаді послугами агроавіації користується кожен четвертий-п’ятий фермер У групі компаній «Олстас» знайшли спосіб уникнути промивання ґрунтових гербіцидів Зорянський елеватор на Рівненщині завершує відвантаження зерна Компанія FMC розпочала реєстрацію препаратів для захисту томатів від південноамериканської томатної молі Вітчизняні борошномели закликають владу тимчасово обмежити експорт зерна, аби запобігти здорожчанню хліба АМКУ призупинив впровадження «Укрзалізницею» нового договору про надання послуг На термінал Neptune зайшов під завантаження найбільший балкер Про нові органічні малинники площею 40–50 га на кілька років можна забути, – експерт
Агромаркет

Обсяги вітчизняного експорту агропродовольчої продукції до Ірану стрімко падають

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Обсяги експорту з України до Ірану протягом 2014-2018 років скоротилися на  29%, а за 10 місяців 2019 року експорт агропродовольчої продукції з України до Ірану склав $153,9 млн, що на 63% менше, ніж за аналогічний період 2018 року.

Про це повідомляє Український клуб аграрного бізнесу (УКАБ).

Так, у 2018 році експорт агропродовольчої продукції з України до Ірану складав $420,8 млн, у той час як у 2014 році – $591,2 млн. Таким чином, частка Ірану в загальному експорті агропродовольчої продукції за зазначений період складала в середньому 2-3%.

Разом з тим, імпорт агропродовольчої продукції з Ірану до України також зменшувався впродовж аналізованого періоду і у 2018 році складав $16,5 млн, що на 41% менше, ніж у 2014 році.

Основними товарами, які Україна поставляла до Ірану, були сировинні продукти: кукурудза – $126,4 млн, або 82% від загальних поставок агропродовольчої продукції з України до Ірану, жито – $17,6 млн  (11%) та соєві боби – $8,2 млн (5%).

У свою чергу  імпорт агропродовольчої продукції з Ірану за 10 місяців 2019 року зріс, порівняно з аналогічним періодом 2018 року, на 3% та склав $12,6 млн.

Основною продукцією, яку Україна закуповувала з Ірану стали сушений виноград – $4,5 млн  (36%), фініки – $2,1 млн   (17 %) та овочі (переважно гарбузові  – $1 млн, та часник – $312,4 тис.) – $1,8 млн.

«Наразі аграрний експорт з України до Ірану призупиняється через загострення конфлікту між США та Іраном, Також слід зазначити, що Іран перебуває під санкціями і відключений від системи SWIFT, тож українські експортери  використовували різні схеми для розрахунків», – зазначив аналітик УКАБ Андрій Мартиненко.

За його словами, цікавим фактом є те, що Франція, Німеччина і Велика Британія заявили про запуск платіжної системи INSTEX, яка дозволить проводити фінансові операції з Іраном в обхід санкцій США.

Він також повідомив, що українські агровиробники та експортери, які вже підписали контракти, понесуть збитки.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!