Агромаркет

Обсяг аграрного кредитного боргу в Україні у 20 разів менший, ніж в США

Зі стартом ринку землі почав функціонувати ринок кредитування під заставу ділянок.

Про це під час пресконференції повідомив доцент Київської школи економіки, керівник Центру досліджень продовольства та землекористування Олег Нів’євський.

Він констатував, що за результатами опитування НБУ українських банків, у липні-серпні було видано кредитів під заставу 523 га сільськогосподарської землі. Кредитуванням під заставу ділянок займалися 4 банківських установи.

«Чотири банки займалися кредитуванням під заставу землі. Досвід накопичується, угоди відбуваються. Тому є підстави для позитивних очікувань», – зауважив Олег Нів’євський.

За його словами, попри активізацію кредитування під заставу сільгоспземель Україна відстає від світових тенденцій.

«Обсяг аграрного кредитного боргу в США становить близько 1200 доларів на гектар. В нас ця цифра в 20 разів менша. З 1200 доларів на гектар в США близько 65% – це кредити, які відавалися під заставу земель. В нас ця цифра прямує до нуля. Сподіваємося, що із запуском ринку землі збільшиться обсяг кредитування, а в структурі кредитування збільшиться обсяг надання фінансування під заставу земель сільгосппризначення», – підсумував Олег Нів’євський.

Нагадаємо, уряд затвердив порядок перевірки для продавців та власників землі. Також ми писали, що ЄК виділила 50 млн євро на придбання землі малими фермерами.