Агромаркет

Нова процедура реєстрації сільгосптехніки унеможливить її імпорт

Нова процедура реєстрації сільгосптехніки унеможливить її імпорт

Закінчення перехідного періоду для перереєстрації сільськогосподарської техніки у березні 2018 року – надто короткий строк, за який виробники техніки не встигнуть отримати необхідні для реєстрації сертифікати затвердження типу. Це унеможливить нові поставки в Україну.

Про це заявив генеральний директор УКАБ Тарас Висоцький.

«Відсутність сертифікату призведе до того, що виробники техніки не зможуть передавати техніку клієнтам на початку сезону весняно-польових робіт, оскільки процедура підтвердження типу відповідності – доволі тривалий процес, яким наразі займається формально дві установи, а по факту – один інститут ДП «УкрЦВТ», – пояснив він.

Аби агровиробники не відчули проблем із вчасним виконанням технологічних операцій, УКАБ вважає за необхідне продовжити перехідний період до листопада 2018 року і узгодити з профільними організаціями умови Технічного регламенту.

Також у виробників техніки є питання до алгоритму проведення сертифікації, оскільки він містить положення, яких немає у європейському законодавстві. У Європейському Союзі сертифікат затвердження типу сільгосптехніки видається один раз. Натомість за новою процедурою в Україні виробникам техніки пропонують проводити сертифікацію раз на п’ять років.

Крім того, вітчизняними сертифікаційними органами не визнаються сертифікати затвердження типу, видані міжнародними органами. Такий алгоритм може сприяти виникненню зловживань і поля для корупції. Сама процедура є складною у розумінні та виконанні, наголосили в УКАБ.

Довідка

15 листопада 2017 року Кабінет міністрів ухвалив постанову «Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 8 липня 2009 року № 694 і від 11 листопада 2009 року № 1200». Документ урегулював порядок реєстрації та введення в експлуатацію сільськогосподарських та лісогосподарських тракторів, причепів, причіпних машин та іншої сільськогосподарської техніки відповідно до Технічного регламенту на основі оцінки безпеки техніки та її впливу на навколишнє середовище.

При реєстрації та продажу сільськогосподарської, лісогосподарської техніки та продажу її комплектуючих, що мають ідентифікаційні номери, документи системи УкрСЕПРО замінені на документи, передбачені Технічними регламентами.

Сертифікат видаватиметься на п’ять років.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!