Агромаркет

Несприятливі погодні умови зміцнили ціни на чорноморський ячмінь нового врожаю

Несприятливі погодні умови дещо підтримали ціни на ячмінь нового врожаю в Чорноморському регіоні.

Про це повідомляється на Телеграм-каналі Refinitiv Agriculture.

«Заморозки у квітні і тривалі опади у травні викликають стурбованість операторів українського ринку щодо стану посівів ячменю нового врожаю», – йдеться в повідомленні.

Зокрема, торговельна активність на ринку українського ячменю спрямована на поставки в Китай. У зв’язку з цим оператори ринку оцінюють торгові перспективи у світлі введення Китаєм антидемпінгового мита на австралійський ячмінь і відзначають сильну конкуренцію з ячменем французького походження, попит на який більш активний.

Ціни на французький ячмінь були також підтримані активним попитом з боку Китаю, відзначають трейдери.

Так, на базисі CPT Одеса трейдери озвучують дві закупівельні ціни на ячмінь нового врожаю: на звичайний ячмінь – близько $163-165/тонна, і ячмінь з документами для експорту в Китай – $170-172/тонна. Втім, як вважають оператори ринку, премія для Китаю буде знижуватися в майбутньому.

Пропозиції російського ячменю нового врожаю з портів Азовського регіону стартували з рівня $165/тонна на базисі CIF Мармара з поставкою в липні. Ціни попиту на ринку поки відсутні. А от ціни пропозиції ячменю старого врожаю, зафіксовані ще в середині квітня на базисі FOB Азов, становили $160/тонна.