Агромаркет

Названо причини нульової активності юросіб після впровадження другого етапу ринку землі

Названо причини нульової активності юросіб після впровадження другого етапу ринку землі

Нульова активність юридичних осіб у перший тиждень після впровадження другого етапу ринку землі має декілька причин.

Про це на своїй Фейсбук-сторінці повідомив  дослідник Центру досліджень продовольства та землекористування Київської школи економіки Роман Нейтер.

За його словами, на початку року ринок традиційно завмирає. Зокрема, в перший тиждень 2022 року було укладено лише 378 угод купівлі-продажу сільгоспземлі, в перший тиждень 2023 року – 245 угод. Для порівняння – в середньому на тиждень укладається біля 2 тис. угод.

«Коли ринок відкрився для фізосіб, було важко знайти нотаріусів, які готові укладати угоди. Велика кількість специфічних перевірок покупця означала, що нотаріусам потрібен був час, щоб напрацювати практику і почати повноцінно укладати угоди. Враховуючі нові специфічні перевірки для покупців-юросіб (наприклад, всі засновники компанії мають бути громадянами України), я підозрюю, що з відкриттям ринку для юросіб буде така сама історія і в перші місяці буде важко знайти нотаріуса для укладання угоди. Якщо так і відбудеться – ця ситуація виправиться впродовж перших кількох місяців, як це вже відбулося у випадку з відкриттям ринку для фізичних осіб», – уточнив Роман Нейтер.

Нагадаємо, ринок землі відкрився для юридичних осіб.