Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Законопроєкт щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин повторно переглянуть

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Верховна Рада України відправила на повторне друге читання законопроєкт №2194, яким мали внести зміни до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин.

У сесійній залі під час розгляду цієї законодавчої ініціативи «за» проголосував 201 народний обранець, «проти» – 13, утрималися 65 нардепів, 57 не голосували.

Проваливши ухвалення законопроєкту в другому читанні, Верховна Рада України голосами 260 народнх обранців вирішила відправити законопроєкт №2194 на повторне друге читання.

Згідно з пояснювальною запискою, документом, зокрема, передбачається передача земель держвласності за межами населених пунктів до власності громад та надати органам місцевого самоврядування повноваження щодо зміни цільового призначення ділянок, а також щодо затвердження планів детального планування територій за межами намеленних пунктів.

Верховна Рада при цьому позбавиться права погождення змін цільового призначення особливо цінних земель для розміщення й обслуговування диппредставництв іноземних держав та представництв міжнародних організацій.

Згідно законопроекту, іноземці зможуть придбати землі несільськогосподарського призначення за межами населених пунктів.

Крім того, законопроект максимально спрощує перевірки землевпорядної документації та скорочує кількість необхідних дозволів, зокрема, на зняття та перенесення ґрунтового покриву земельних ділянок як документів дозвільного характеру.

Нагадаємо, парламент зробив крок до усунення правових колізій у вимогах до статуту ТОВ та ТДВ.

Джерело:
AgroTimes

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ