Агромаркет

На Вінниччині побудували завод з глибокої переробки кукурудзи за $14 млн

У селищі Демківському, що на Вінниччині завершилося будівництво заводу з глибокої переробки кукурудзи. Такий інвестпроєкт оцінюється в $14 млн.

Про це написав голова Вінницької ОДА Сергій Борзов на своїй Фейсбук-сторінці.

«Власником нового заводу є компанія «Дакса Бунге Україна». Це підприємство зі 100% іноземними інвестиціями, засновниками якого є лідер з переробки кукурудзи у Європі – Дакса Груп (Іспанія) та один з найбільших світових трейдерів – американська компанія Бунге», – констатував Сергій Борзов.

Очільник Вінницької ОДА повідомив про те, що на заводі встановлено сучасне обладнання італійського виробництва для переробки кукурудзи твердих сортів на борошно та крупу загальною потужністю 300 тонн на день (100 тис тон на рік).

80% готової продукції планується реалізовувати на експорт. Наразі на підприємстві тривають пусково-налагоджувальні роботи.

Основні клієнти заводу – це великі міжнародні корпорації: виробники пива та харчових продуктів (сухі сніданки, снекі, випічка та кондитерські вироби).

Перша партія продукції вже випущена та підготовлена до експорту. Передбачається із повноцінним запуском роботи заводу створити 50 нових робочих місць.

Акціонери:

  • 60% – група компаній Дакса (Dacsa Maicerias Espanolas, S.A.) – провідний Європейський переробник кукурудзи та рису, який переробляє близько 800 тис тон продукції на 6 заводах; центральний офіс – Валенсія, Іспанія
  • 040% – група компаній Бунге (Bunge, ltd.) – один із провідних переробників та експортерів сільськогосподарської продукції в світі, центральний офіс – Вайт-Плейнс (штат Нью-Йорк) США. В Україні – один із найбільших експортерів соняшникової олії та зернових.

Раніше повідомлялося, що «Красногірський олійний завод» виготовлятиме кукурудзяну олію.