Агромаркет

На стрибки курсу гривні впливає «чорний» ринок агробізнесу

На стрибки курсу гривні впливає «чорний» ринок агробізнесу

Одним із істотних чинників впливу на динаміку курсу гривні на міжбанківському валютному ринку є «чорний» ринок агробізнесу.

На цьому наголосив заступник голови Національного банку України Олег Чурій.

«Я хотів би сказати про один чинник, який сильно впливає на готівковий ринок. Ми (відповідний попит/пропозицію. – ІФ) формально називаємо населенням, але ми розуміємо, що населення там не так багато, – зазначив він. – Тоді як визначальний вплив справляє так званий «чорний» ринок агробізнесу».

Заступник голови НБУ пояснив, що це фермерські й агрогосподарства, які не є або частково є частиною національної економіки й повністю працюють за готівкову іноземну валюту. За оцінками учасників валютного ринку, частка цього сектора становить близько 25-30%.

«Це повністю «чорна» економіка, яка працює за готівковий долар, і ми чітко бачили її вплив у липні, коли банки з нетто-покупців іноземної валюти стали нетто-продавцями, – підкреслив він. – Це збіглося з початком сільськогосподарського сезону».

У середині зими, зазначив Олег Чурій, коли розпочинається посівна компанія, цей тіньовий сектор починає продавати валюту, створюючи пропозицію. «Тобто виникає таке собі сезонне коливання», – пояснив він.

Інтерфакс-Україна

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!