Агромаркет

На ринку кукурудзи можна сподіватись на зростаючий тренд

У своїй черговій доповіді аналітики USDA знизили до рекордного низького рівня прогноз рівня кінцевих запасів кукурудзи в світі.

Наразі в сезоні 2019/20 МР світові запаси кукурудзи оцінюються у 295,96 млн тон, що на 7,5% або на 24,1 млн тонн нижче за минулорічний показник. Також, у порівнянні з жовтнем була зменшена оцінка обсягів світового виробництва до 1,102 млрд. тонн.

Скорочення світового врожаю стало наслідком зменшення прогнозів поточного виробництва кукурудзи в Україні на 500 тис. тонн – до 35,5 млн тонн, у Сполучених Штатах – на 3 млн тонн, до 347 млн тонн, та Мексиці – на 2 млн, до 25 млн тонн зерна. Рівень світової торгівлі вже другий рік поспіль прогнозується на високому рівні у 172 млн тонн, який лише на 100 тис. тонн буде нижчим від рекордного показника минулого року, якщо прогнози справдяться.

Як повідомила AgroTimes заступник директора ProAgro Group Марія Колесник, поточний звіт американських аналітиків у цілому є позитивним для українських фермерів, оскільки він може підтримати як світовий, так і український кукурудзяні ринки.

«По-перше, вже декілька місяців світ спостерігає за Сполученими Штатами, сподіваючись на нижчі, ніж прогнозувалося раніше, обсяги виробництва зерна в країні і нарешті він цього дочекався. По-друге, різке скорочення світових залишків на тлі активізації торгівлі стимулюватиме додаткове цінове зростання, що за умов низьких базових цін є вкрай позитивним для нашої країни», – зазначила Марія Колесник.

У той же час, стримуючим фактором для ціноутворення на світовому ринку кукурудзи стане більш високий показник експорту з Бразилії (+3 млн тонн в порівнянні із жовтневою оцінкою) та можливе збільшення на 500 тис. тонн пропозиції для світових споживачів з боку Росії.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!