Агромаркет

На пшеничному ринку слід очікувати нових цінових хвиль

Погода продовжує вносити свої корективи у світовий пшеничний ринок, цього разу вже в Південній півкулі. Так, аналітики австралійської ABARE вкотре скоротили власний прогноз виробництва пшениці в країні через посуху, яка накриває країну вже декілька років поспіль.

За останньою оцінкою він становить 16,7 млн тонн і є 10-річним мінімумом. Нагадаємо, на початку місяця у своїй листопадовій доповіді експерти USDA також знизили власний прогноз поточного виробництва пшениці в Австралії з 18 до 17,2 млн тонн, а її експорт з 9,5 до 9 млн тонн відповідно.

Фактично зміна клімату в цій країні відкинула її за останні три роки з четвертого на сьоме місце серед основних експортерів пшениці, скоротивши цьогорічний обсяг австралійського експорту більше ніж удвічі, в порівнянні з 2016/17 МР.

Як повідомила AgroTames заступниця директора ProAgro Group Марія Колесник, скорочення прогнозів виробництва Австралією українські фермери відчують не суттєво, оскільки ми не є основними конкурентами на пшеничному ринку. Звісно, даний факт частково розігріє ринки і надасть цінам незначної підтримки, але ефект буде мінімальним.

«Набагато важливішою для українських експортерів пшениці є інформація, яка надійшла з Алжиру. Так, Уряд цієї країни повідомив, що з метою заощадження валютних ресурсів прийняв рішення скоротити обсяг річного імпорту м’якої пшениці з 6,2 до 4 млн тонн. На тлі майже рекордного цьогорічного врожаю пшениці в Європейському Союзі (153 млн тонн), який є одним з основних постачальників пшениці до цієї північно африканської країни, скорочення закупівель Алжиром спричинить додатковий тиск на ціни в регіоні», – зазначила Марія Колесник.

Нагадаємо, за оцінками аналітиків USDA, у 2019/20 МР імпорт пшениці до Алжиру оцінюється у 7 млн тонн зерна. А за підсумками минулого сезону експортні поставки французької м’якої пшениці до Алжиру склали 53,2% від її загального експорту за межі країн ЄС.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!