Агромаркет
Головне:
Агромаркет

На початок 2019 року встановлено понад 4 тис. ділянок, вільних від карантинних та інших шкідливих організмів

На початок 2019 року встановлено понад 4 тис. ділянок, вільних від карантинних та інших шкідливих організмів

На початок 2019 року виконано фітосанітарні вимоги країн-партнерів і встановлена 4091 вільна від карантинних та інших шкідливих організмів ділянка на площі 221 тис. га для здійснення експорту ячменю до Китаю, помідорів до країн ЄС, цибулі до Індонезії, сої та ячменю до країн Євразійського Економічного Союзу

Про це повідомив директор департаменту фітосанітарної безпеки, контролю в сфері насінництва і розсадництва Держпродспоживслужби Андрій Челомбітко.

Він підкреслив, що все більше країн у своїх фітосанітарних вимогах зазначають умову ввезення продукції виключно з місць, вільних від карантинних та інших шкідливих організмів.

Кількість вільних ділянок майже в 30 разів перевищила минулорічні показники, зауважив Андрій Челомбітко.

За його словами, у 2018 році державні фітосанітарні інспектори провели обстеження на площі понад 3,2 млн га, в тому числі щодо виявлення карантинних видів організмів – 1,6 млн га.

«За результатами обстежень у 2018 році ми маємо ситуацію щодо запровадження і скасування карантинних режимів, яка кардинально відрізняється від попередніх років. Завдяки тому, що було скасовано мораторій на перевірки, картина щодо виявлення карантинних та інших шкідливих організмів на сьогодні є об’єктивною», – наголосив Андрій Челомбітко.  

Зокрема, карантинні режими були запроваджені щодо 11 видів карантинних організмів. Площі під карантином збільшилися на більше ніж 27 тис. га. Найбільше – по західному кукурудзяному жуку й американському білому метелику.

За дев’ятьма карантинними організмами були скасовані карантинні режими на окремих площах, де раніше вони були запроваджені. Загальна площа, де були скасовані карантинні режими, минулого року сягнула 22,3 тис. га. Найбільші площі скасування карантинних режимів зафіксовано за американським білим метеликом та амброзії полинолистій.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!