Агромаркет

На купівлю землі з активної інвестдіяльності може бути вилучено близько 70 млрд грн

За оцінками науковців Інституту аграрної економіки, в очікуванні продажу землі з активної інвестиційної діяльності протягом 2021–2022 років може бути вилучено близько 70 млрд гривень, які буде спрямовано на купівлю землі малими фермерськими господарствами та одноосібниками.

Про це AgroTimes повідомив Олександр Захарчук, доктор економічних наук, професор, завідувач відділу інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки».

За словами науковця, у сільському господарстві, що традиційно забезпечує близько 11–15% валової доданої вартості держави, накопичуються й поглиблюються численні проблеми.

«Основні з них — нерозвиненість виробничої інвестиційної та інноваційної інфраструктури, надмірний знос основних засобів і відсутність умов їх відтворення, недостатня ліквідність інвестицій, невирішеність проблеми іпотеки, брак фінансування заходів з розвитку шляхової мережі на селі тощо. Проблему поглиблює відсутність росту інвестицій в основні виробничі засоби», – зауважив Олександр Захарчук.

Він також додав, що після значного падіння обсягів капітальних вкладень у 2014 та 2015 роках (до 1,5 та 1,3 млрд доларів відповідно), інвестиції в основні засоби торік суттєво не перевищили докризові показники й становили лише 1,9 млрд доларів ( –20% порівняно з найвищими показниками 2017-го, 2018-го та 2019-го років: 2,3– 2,4 млрд дол. щорічно).

Раніше ми писали, що підстав для активізації інвестдіяльності в агро поки що немає.