Агромаркет

Підстав для активізації інвестдіяльності в агро поки що немає, - думка

Співвідношення між обсягами капітальних інвестицій у сільське господарство і харчову промисловість 2021 року становитиме 2:1, тоді як торік воно було ще меншим — 1,8:1,0, а 2009 року — майже 1:1.

Про це AgroTimes повідомив Олександр Захарчук, доктор економічних наук, професор, завідувач відділу інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки».

Найвищий показник було зафіксовано 2017-го — 3,4:1, що відповідало досить значному зростанню інвестицій у сільське господарство після кризи 2014 та 2015 років за їх суттєвого зниження в харчову галузь, що була у стагнації через зменшення експорту та споживання в межах держави.

За словами науковця, позитивні зміни, що розпочалися у динаміці капітальних інвестицій в аграрному секторі економіки, є притаманними для явищ їх післякризового сплеску, як це було, наприклад, у 2010-му після фінансової кризи 2008–2009 років і у 2016-му після початку війни на Донбасі у 2014-му.

«Цьогоріч, як і в ті періоди, частина інвесторів продовжила вкладати кошти в розпочаті раніше інвестиційні проєкти, які було призупинено 2020-го через коронавірусну кризу. Однак особливих підстав для подальшої активізації інвестиційної діяльності в сільському господарстві поки що немає, оскільки інвестиційна криза 2020-го в аграрному секторі економіки викликана комплексом чинників, більшість з яких зберігає свій негативний вплив і цьогоріч», – зауважив Олександр Захарчук.

На переконання фахівця, для відновлення та збільшення обсягів капіталовкладень в аграрний сектор економіки слід закріпити і посилити чинники активізації інвестиційної діяльності в сільському господарстві, подолати інвестиційний спад у харчовій промисловості й загалом у національній економіці.

Нагадаємо, зросли капітальні інвестиції в окремі агропродовольчі сектори економіки.