Агромаркет

На ціну соняшнику тисне вартість олії

В Україні поступово знижуються ціни на соняшник. На його вартість впливають зниження  цін на соняшникову олію та зміцнення національної валюти.

Про це повідомляє електронна зернова біржа GrainTrade.

Так, наразі ціни на соняшник досягли рівня 18-18,5 тис. грн/тонна, або 644-660$/тонна з поставкою на завод.

Натомість у Росії за даними «Совекона» ціни на соняшник минулого тижня продовжили зміцнюватися і виросли на 875 рублів, до 39,9 тис. рублів за тонну, або 532$/тонна, але плани збільшення експортних мит на соняшник і соняшникову олію ведуть до відкату цін.

Експерти GrainTrade прогнозують, що запровадження з боку РФ експортного мита на соняшникову олію зможе трохи підтримати ціни на чорноморську продукцію, але покупці продовжать вибирати не якість, а дешевшу ціну.

Нагадаємо, експерти USDA в грудневому звіті попиту і пропозиції залишили без змін прогнози виробництва в Україні і Росії соняшникової олії на рівні 14 млн тонн і 13 млн тонн відповідно, хоча за даними Українського Мінекономіки і продовольства зібрано близько 13,1 млн тонн.

Прогноз світового виробництва соняшникової олії знижено на 0,1 млн тон до рівня 19,27 млн тонн, що на 2,23 млн тонн нижче 2019/20 МР (21,5 млн тонн).

Нагадаємо, ціни на соняшник за рік подвоїлись.