Агромаркет

Миколаївщина залучає найбільше фінансування за аграрними розписками

Миколаївщина залучає найбільше фінансування за аграрними розписками

Сумарно у 2023 році агровиробники видали 648 аграрних розписок на суму 4,9 млрд грн, що еквівалентно 133,1 млн доларів США.

Про це повідомляє пресслужба  Проєкту «Розвиток доступу агросектору України до ринків капіталу». 

Кредитори частіше видають кредити за фінансовими аграрними розписками, ніж за товарними. Середня сума кредиту за фінансовою аграрною розпискою становить 227 тис. доларів США, а за товарною – 164 тис. доларів США. Кредитування під аграрні розписки надають постачальники засобів виробництва (31%), дистриб’ютори (20%), банки (15%), трейдери-резиденти (2%), переробні підприємства (1%).

Лідером серед областей України за обсягами фінансування за аграрними розписками є Миколаївська область. Одеська та Тернопільська області посідають друге та третє місця відповідно. Лідером серед областей України за кількістю виданих аграрних розписок є Вінницька область. Одеська та Київська області посідають друге та третє місця відповідно.

 Найбільший обсяг фінансування було залучено під заставу соняшника ($29,8 млн), кукурудзи ($25,1 млн) та ріпаку ($23,2 млн). Фінансування також надавалося під аграрні розписки на такі сезонні культури, як томат ($5,5 млн), цукровий буряк ($1,4 млн) та картопля ($0,06 млн).

Нагадаємо, найчастіше аграрні розписки видають під заставу пшениці.