Агромаркет

Мінагрополітики має вирішити проблему недоотримання дотацій аграріями

Мінагрополітики має вирішити проблему недоотримання дотацій аграріями

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман доручив першому заступнику міністра аграрної політики та продовольства Максиму Мартинюку вирішити проблему недоотримання аграріями дотацій, що виникає, оскільки формула розрахунку виплати, яку використовують Міністерство фінансів та Державна фіскальна служба, не відповідає закону «Про державну підтримку сільського господарства».

Про це повідомила прес-служба ВАР.

Голова Всеукраїнської аграрної ради (ВАР) Андрій Дикун підняв це питання під час чергового засідання робочої групи по ринку землі при уряді.

«Уже пройшло півроку, а наші підприємства ‒ виробники молока, яловичини, свинини – досі в повному обсязі дотації не отримують, ‒ сказав він. ‒ На це була миттєва реакція прем’єра, який доручив першому заступнику голови Мінгарополітики Максиму Мартинюку розібратися в цьому питанні і скоригувати формулу, щоб вона працювала відповідно до закону».

На сьогодні нарахування дотацій для тваринництва, садівництва та овочівництва здійснюється за підзаконними актами (порядки ведення реєстру, розподілу дотацій та обміну інформацією між ДФС і казначейством), які не відповідають положенням закону «Про державну підтримку сільського господарства».

Зокрема, за цими документами, база нарахування дотацій визначається множенням сплаченої суми ПДВ на частку дотованих видів діяльності в реалізації підприємства. Натомість, згідно із законом, база нарахування дотацій – це різниця податкових зобов’язань та податкового кредиту, що виникли у зв’язку зі здійсненням пільгових видів діяльності. Аграрії вимагають, щоб саме така формула була включена до підзаконних актів Мінфіну.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!