Агромаркет

Менший урожай – менший експорт: оновлено прогноз виробництва зерна в Україні

Аналітики ProAgro Group оприлюднили свій квітневий прогноз виробництва зерна в Україні в сезоні 2020/21 МР. Відповідно до їх оцінок, цього року в нашій країні валовий збір зерна та зернобобових становитиме майже 71 млн тонн, що на 5,5 млн тонн менше за торішній показник.

Як розповіла AgroTimes заступниця директора ProAgro Group Марія Колесник, таке суттєве скорочення майбутнього врожаю стало наслідком зменшення посівних площ під пшеницею та ячменем відповідно на 246 та на 260 тис. га через несприятливі погодні умови. Українські аграрії, внаслідок сухої осені, вже скоротили посіви озимої пшениці на 3,4% – до 6,4 млн га. Щодо ячменю, то основний вплив на зменшення обсягів його виробництва слід очікувати з боку ярої культури.

«Внаслідок нестачі вологи та стрімкого поширення посухи, оптимальні строки сівби ярого ячменю в нашій країні цього року зсунулись на більш ранній період. Враховуючи те, що станом на 17 квітня в Україні ярим ячменем було засіяно лише 872,7 тис. га, наші аналітики були змушені зменшити власний прогноз посівних площ під цією культурою на 300 тис. га – до 1,3 млн га. В разі, якщо попередні пронози справдяться, то посіви ярого ячменю в Україні в сезоні 2020/21 МР будуть нижчими за минулорічний показник на 16,2%», – зазначила Марія Колесник.

За її словами, поточні погодні умови, попри переважно добрий та задовільний стан озимих, поки не дають підстав розраховувати на рекордно високий показник врожайності ранніх культур, а отже варто очікувати як на скорочення виробництва, так і обсягів зовнішньої торгівлі.

Так, за попередніми прогнозами майбутній врожай пшениці в нашій країні становитиме 25,5 млн проти торішніх 28,3 млн тонн, а ячменю – 7,5 млн проти 8,9 млн минулого року. Як наслідок, експортний потенціал української пшениці аналітики ProAgro Group оцінюють у 17 млн тонн проти 20,2 млн тонн у сезоні 2019/20 МР, а ячменю – 7,6 млн проти поточних 8,9 млн тонн зерна.

Що ж стосується кукурудзи, то поки їх прогнози залишаються доволі оптимістичними і становлять 35,7 млн тонн, що лише на 100 тис. тонн менше за минулорічний показник. Відповідно прогноз майбутнього експорту української кукурудзи наразі становить 30,3 млн проти цьогорічних 30,5 млн тонн.

Зазначимо, що квітневі прогнози є попередніми і в разі покращення погодних умов або збільшення темпів сівби, оцінки майбутнього потенціалу виробництва швидше за все буде переглянута в бік їх підвищення.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!