Агромаркет

Мед бджолярки з Донеччини отримав срібну медаль у Лондоні

Олена Старцева з Краматорська (Донецька область) наприкінці червня на престижному міжнародному конкурсі у Лондоні отримала срібну відзнаку за свій мед.

Про це повідомляє пресслужба проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України».

Жінка разом із своїм чоловіком почала займатися бджільництвом 10 років тому  з п’яти вуликів. Пасіка розташована на Харківщині.

«За рік з п’яти вуликів ми зросли до двадцяти, а у 2014 році у нас вже було сімдесят бджолородин», – каже Олена.

Зараз на їх пасіці – 290 вуликів. Бджоломаток купують у Німеччині. Олена каже, що розводили степових та карпатських бджіл, але для себе обрали бджолу німецької селекції.

Щоб навчитися продавати онлайн, покращити бізнес-процеси Олена почала брати участь у різних тренінгах та навчальних програмах від Проєкту USAID “Економічна підтримка Східної України” (Проєкт USAID).

Наприкінці червня Олена отримала срібну нагороду на міжнародному конкурсі меду “London international honey awords-2021”. Бджолярка відправила на цей конкурс до Лондона свій мед та результати аналізів з нього.

«Для конкурсу я робила аналізи меду з різнотрав`я із соняшником, коли отримала результати, була вражена. Важливий показник якості меду – масова частка проліну (амінокислоти) у ньому. За державним стандартом України вона має бути від 180 до 700 мг на 100 грамів меду. Це означає, що мед дозрілий і у ньому немає цукрової підкормки. У мого меду ця цифра дорівнювала 1061 мг/100 грамів. Ця відзнака – визнання нашої праці та якісного продукту», – ділиться Олена.

Надалі родина планує розвивати зелений туризм і облаштувати на своїй пасіці апібудиночки для відпочинку під гудіння бджіл.

Нагадаємо, більшість гібридів соняшнику додають урожайності за умови бджолозапилення.