Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Майже 40 млн голів підсвинків у світі експортується для відгодівлі в інших країнах

Майже 40 млн голів підсвинків у світі експортується для відгодівлі в інших країнах

У 51-й країні світу на 100 жителів припадає 17-215 голів свиней, тоді як в Україні ‒ 16,8 голови.

Про це в журналі The Ukrainian Farmer пише Микола Калінчик, професор Дніпропетровської філії Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна».

Висока прибутковість свинарської галузі, з одного боку, й екологічні обмеження ‒ з другого, спонукали уряди європейських країн із високою щільністю свинопоголів’я до міжнародної кооперації ‒ експорту поросят живою масою 18-30 кг до країн, де концентрація свиней нижча й перебуває в допустимих екологічних межах (для поросят живою масою до 30 кг застосовують невисокий коефіцієнт перерахунку їх кількості в умовні голови).

Так, у світі експортується для відгодівлі в інших країнах на суму $5 млрд. Основними імпортерами підсвинків для відгодівлі були Німеччина, Польща, Китай, Португалія та Румунія.

Фізичні розміри відгодівельних ферм коливаються від 200 до 20 тис. голів свиней, а в окремих країнах, наприклад, у Франції ‒ в основному лише 200-400 голів. Особливістю такої міжнародної кооперації є репродукція генетично поліпшених гібридних поросят із величезним м’ясним (не сальним) потенціалом із подальшим їх експортом.

Одночасно в країнах ‒ імпортерах гібридних підсвинків розвинена контрактна система їх відгодівлі до забою на основі міжгосподарської кооперації.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!