Агромаркет

Ліван хоче збільшити закупівлі зернових, олії та борошна в Україні

Поділитись:
Ліван хоче збільшити закупівлі зернових, олії та борошна в Україні

Україна та Ліван зацікавлені у розширенні обсягів двостороннього товарообігу сільськогосподарською продукцією та налагодженні дієвих механізмів співпраці.

Про це йшлося під час зустрічі першого заступника міністра аграрної політики та продовольства України Максима Мартинюка з делегацією депутатів Національних зборів Ліванської Республіки на чолі з керівником депутатської групи дружби «Ліван – Україна» Мішелем Муссою і Надзвичайним та Повноважним послом України в Ліванській Республіці Ігорем Осташем.

«Протягом останніх років ми бачимо поступове зростання обсягів експорту до Лівану.  Значна динаміка спостерігається в сегменті тваринницької продукції», – зазначив Максим Мартинюк.

Так, експорту до Лівану живих тварин (ВРХ, овець, кіз), який розпочався в 2016 році, за рік зріс ушестеро – до $14 млн.

Ліванська сторона виявила зацікавленість у збільшенні товарообігу, зокрема, за рахунок нарощування поставок з України зернових культур, рослинних олій, борошна, а з Лівану – цитрусових, бананів та виноробної продукції.

Також Ліван може розглядатися Україною як торговельно-економічний хаб, через який можна експортувати продукцію до інших країн Близького Сходу.

Важливим етапом двосторонніх відносин може стати українсько-ліванський бізнес-форум, що планується у Києві у квітні.

Довідка

За 2017 рік Україна експортувала до Лівану сільськогосподарської продукції на $204,4 млн. Основними продуктами експорту є кукурудза та пшениця  ($95,1 млн), насіння олійних культур ($43,8 млн) та соняшникова олія ($31,1 млн).

Також Ліван імпортує з України живих тварин, м’ясо птиці, молочну продукцію, цукор, маргарин, волоські горіхи, корми для тварин та інші товари.

AgroTimes

Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями