Левову частку собівартості борошна складає ціна пшениці, - «Борошномели України»
90% собівартості борошна – це вартість зерна пшениці.
Про це повідомляє прес-служба ГС «Борошномели України».
За словами директора ГС «Борошномели України» Родиона Рибчинського, на вартість готової продукції вппливають ціни на зерно.
«Додайте до цього зниження попиту, скорочення обсягів виробництва борошна і імпорт борошна, що розпочався, а також різке падіння експорту. Все це унеможливлює будь-які зміни в ціновому аспекті. На сьогоднішній день всі без винятку борошномельні підприємства України працюють з негативною рентабельністю, що обумовлено сукупністю цих факторів, основний з яких – це ціна на пшеницю», – зауважив він.
Також експерт зазначив, що хлібопеки акцентують увагу на підвищенні цін не тільки на борошно, а й на всі інші інгредієнти. Перш за все, на цукор, який має дворазове зростання цін, а також на соняшникову олію, яйця, дріжджі і навіть сіль. До того ж зросла вартість енергоресурсів, оскільки для замісів тіста і випічки хліба використовуються газ і електрика.
Другим важливим аспектом, на якому акцентували увагу хлібопекарі, була позиція торгових мереж.
«Реалізація хліба і хлібобулочних виробів відбувається десь на 70% через роздрібні мережі (національні або лінійні). На сьогоднішній день з урахуванням всіх бонусів і всіх цінових накруток, які мають мережі, виробникам хліба дістається тільки 45% від вартості, в той час як 55% вартості йде мережам. Асоціації хлібопекарів також звернули увагу Мінекономіки на те, що якщо міністерство хоче якимось чином забезпечити зниження ціни в роздробі, то для цього, в першу чергу, необхідно розмовляти з представниками торгових мереж», – зазначають у ГС «Борошномели України».
Нагадаємо, господарство на Вінниччині планує виробляти органічне борошно під власним брендом.