Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Китай зацікавлений у збільшенні імпорту української продукції

Китай зацікавлений у збільшенні імпорту української продукції

Китай зацікавлений у нарощуванні поставок української сої, гороху, ячменю, пшениці, м’яса птиці та іншої продукції.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки за результатами участі між представниками українського уряду з Надзвичайним і Повноважним Послом КНР в Україні Фань Саньжунем.

Перший віце-прем’єр-міністр Олексій Любченко зазначив, що КНР залишається для України стратегічним торговим партнером. Це підтверджує збільшення товарообігу між двома країнами у 2020 до 15,4 млрд дол. США (+ 20,5%). Вже за І квартал 2021 року торгівля зросла на 33,4% – до 4,2 млрд дол. США.

Зокрема, китайська сторона зацікавлена у нарощуванні поставок української сої, гороху, ячменю, пшениці, м’яса птиці та іншої продукції.

Сторони акцентували на важливості підписання найближчим часом Міжурядової Угоди про поглиблення співпраці в галузі будівництва інфраструктури. Такий крок дозволить почати підготовчу роботу для запуску інвестиційних проектів, в тому числі будівництва дороги М-22 «Полтава-Олександрія» і першої частини Київської окружної дороги – ділянки М05-М06, вартість яких складатиме близько 1,1 млрд дол.США.

Також важливим є продовження роботи з розвитку вантажних перевезень в напрямку Китай – Західна Європа транзитом через територію України.

Крім того, з боку китайських партнерів було підкреслено важливість реалізації міжурядової ініціативи України та КНР «Один пояс – один шлях». Йдеться про підготовку Дорожньої карти на виконання Програми співробітництва між двома країнами в рамках спільного будівництва «Економічного поясу Шовкового шляху» і «Морського Шовкового шляху 21-го століття».

«Сьогодні ми почули від наших китайських партнерів підтвердження інтересу щодо поглиблення економічного співробітництва, нарощування експорту українських сільськогосподарських товарів, розбудови інфраструктури та реалізації спільних інвестиційних проектів в транспортній, будівельній, енергетичній, IT та інших сферах. Ми зі своєї сторони підтримуємо подібні ініціативи та сподіваємося на подальший розвиток нашої взаємовигідної співпраці», – підкреслив перший віце-прем’єр-міністр України Олексій Любченко.

Нагадаємо, Китай став беззаперечним лідером з імпорту кукурудзи, шроту соняшника, ячменю, ріпакової олії, м’яса великої рогатої худоби, молочної сироватки. Також ми писали, що найбільші імпортери української олії – Індія та Китай.

Журнали