Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Котирування рослинних олій опускаються слідом за ринком нафти

Невизначеність з попитом на нафту на тлі поширення другої хвилі пандемії Сovid-19 тисне на ціни на нафту, які вже обвалилися на 5%, а також опускає ціни на рослинні олії, що зазвичай використовуються при виробництві біодизелю.

Про це повідомляють аналітики електронної зернової біржі Grain Trade. 

«Різке зростання цін на рослинні олії у вересні до найвищих рівнів січня 2020 року на тлі сезонного нарощування виробництва пальмової, соєвої та соняшникової олії здивувало ринок. Після попереднього зростання на 15-30% котирування вказаних олій минулого тижня знизилися на 10-12%. Попри очікуване аналітиками коригування цін протягом наступних тижнів, котирування продовжили падіння слідом за ринком нафти», – йдеться в повідомленні. 

В Україні ціни на соняшникову олію на тлі подешевшання пальмової та соєвої олії опустилися до $860-885/тонна (FOB). Переробники стримують продажі, втім, експортери не поспішають підвищувати ціни попиту, оскільки ціни з поставкою до Індії різко опустилися до $870-890/тонна (CIF). 

«Цього тижня ринки рослинних олій залишатимуться під тиском зниження попиту та сезонного нарощування виробництва», – прогнозують аналітики.

Журнали