Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Імпорт насіння в Україні зростає переважно за рахунок збільшення закупівель агрохолдингами

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

За січень-листопад 2019 року Україна імпортувала 32,5 тис. тонн насіння зернових та 42 тис. тонн насіння олійних культур на загальну суму $427,8 млн, що майже у 34 рази перевищує обсяги вітчизняного експорту насіннєвого матеріалу у $12,7 млн за відповідний період.

Про це повідомив завідувач відділу інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення ННЦ «Інститут аграрної економіки» Олександр Захарчук.

За його словами, тенденція до збільшення імпорту насіннєвого матеріалу, яка спостерігається в Україні з 2015 року і зберігалася торік, є результатом різкого підвищення попиту через збільшення його споживання холдинговими компаніями та великими й середніми товаровиробниками.

При цьому слід взяти до уваги, що більшість іноземних насіннєвих компаній побудували свої заводи на території України та для локалізації власного виробництва і вже на території нашої держави здійснюють продаж насіння вітчизняним товаровиробникам, не завозячи його з-за кордону.

У 2019 році левову частку (90%) в імпорті до України насіння зернових культур склала кукурудза – 29,4 тис. тонн. Насіннєвої пшениці було імпортовано 1,9 тис. тонн.

В імпорті насіння олійних культур на соняшник припадає 70% – його поставки склали 29,6 тис. тонн. Насіння ріпаку закупили 9,1 тис. тонн – сої 1,1 тис. тонн.

У вартісному вимірі насіння соняшнику займає більше половини (53%) вітчизняного імпорту насіннєвого матеріалу, його закупили на $224,4 млн. Близько половини (41,2 %) цього насіннєвого матеріалу Україна закупила у США, понад чверть (26,7 %) – у Туреччини, дещо менші частки насіння соняшнику було завезено з Франції та Іспанії.

Понад чверть (27,6 %) від загальної суми закупівель насіннєвого матеріалу $118,1 млн  була витрачена на придбання кукурудзи. Основними її постачальниками до України були Румунія (30,7 %), Угорщина (25,7 %), а також Франція (21,2 %).

Насіння сої загальною вартістю $2 млн  імпортували з Канади, Австрії, Франції та Чехії. Ріпаку за одинадцять місяців 2019 року закупили на $37,1 млн в Німеччині (46,6 %), Франції (36,7%), Іспанії (9,7%) та Польщі (5,4%).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: