Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Імпорт добрив не квотуватимуть, - офіційно

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі ухвалила рішення припинити спеціальне розслідування щодо імпорту в Україну добрив.

Відповідне рішення було опубліковано в газеті «Урядовий кур’єр».

Як зазначають фахівці Українського клубу аграрного бізнесу, квотування поставок призвело б до створення штучного дефіциту і, як наслідок, різкого підвищення цін на продукцію українських монополістів, виробничі потужності яких не в змозі забезпечити потреби агросектору в міндобривах.

Зростання витрат на міндобрива неминуче призвело б до подорожчання собівартості аграрної продукції і зростання споживчих цін.

«Нарешті поставлена крапка в контроверсійний історії з квотами на мінеральні добрива. УКАБ вважає даний крок єдиним правильним рішенням, яке забезпечує збереження національних інтересів України, не йде в угоду монополістам та дозволить і надалі продовжувати розвиток аграрного сектору. Дякуємо, що дослухались в Мінекономіки, Верховній Раді та Офісі Президента, приділили увагу цьому питанню, зваживши всі «за» і «проти», та вплинули на прийняття справедливого рішення. Важливо кожну законодавчу ініціативу розглядати з різних сторін, враховувати плюси і мінуси того чи іншого рішення для всіх причетних та прогнозувати наслідки його прийняття», – зазначив генеральний директор УКАБ Роман Сластьон.

Як зазначається, ініціатором квотування імпорту мінеральних добрив з країн ЄС, Перської затоки, Південної Африки, Туреччини, Казахстану, Білорусі, Грузії, Китаю і США виступила група компаній «Остхем», що входить до складу хімічної бізнес-імперії Group DF Дмитра Фірташа.