Агромаркет

Ґрунтове застосування гербіцидів гарантує збереження 100% врожаю

Внаслідок гербіцидного стресу втрати врожаю кукурудзи від застосування гербіцидів післясходово становлять від 3% (при застосуванні у фазу 1-2 листка кукурудзи) до 23% (при застосуванні у фазу понад 4 листки культури).

Про це під час конференції «День Агронома» повідомила продукт-менеджер із гербіцидів та інсектицидів ТОВ «ЮПЛ Україна» Ірина Малиш.

Вона зазначила, що згідно із статистичними даними, ґрунтове застосування гербіцидів гарантує зберігання 100% врожаю.Тому задля запобігання гербіцидного стресу саме ґрунтове застосування гербіцидів буде найбільш доречним.

«Якщо аграрії не встигли застосувати гербіциди досходово, їх можна застосувати ранньопіслясходово (до 4 листка кукурудзи). Але згідно даних, при застосуванні ґрунтових гербіцидів у ранньопіслясходову фазу 1-2 листків кукурудзи, втрата врожаю в результаті гербіцидного стресу спостерігається на рівні 3%», – зауважила Ірина Малиш.

Експертка зауважила, що наразі спостерігається накопичення вологи у ґрунті. Тому вона рекомендує використовувати ґрунтову схему внесення гербіцидів.

«Завдяки грунтовому захисному екрану ви будете одержувати контроль бур`янів – особливо це стосується регіонів достатнього зволоження», – підкреслила Ірина Малиш.

За її словами, застосування біостимулянтів наразі є певним трендом.

«Якщо при застосуванні гербіцидів виник гербіцидний стрес посходово на культурі, варто застосувати на 5 день Атонік плюс – він допоможе вийти рослинам із гербіцидного стресу. Також цей препарат забезпечує підвищення врожайності», – додала Ірина Малиш.

Нагадаємо, обробка посівів соняшнику гербіцидом вимагає врахування фізіологічного стану бур’янів.

АgroТimes