Агрономія

Обробка посівів соняшнику гербіцидом вимагає врахування фізіологічного стану бур’янів

В умовах посухи та тривалої дії високих температур обробка посівів соняшнику гербіцидом має певні особливості. Адже рослини-паразити в умовах посухи утворюють менше листя і мають більш товсту кутикулу. При хімічному контролі слід врахувати ці особливості, адже на листя може потрапити менше, ніж необхідно, гербіциду, і, як наслідок, водопоглинання зменшитися.

Про це журналу The Ukrainian Farmer розповів завідувач відділу селекції та насінництва гібридного соняшнику Селекційно-генетичного інституту – Національного центру насіннєзнавства та сортовивчення Борис Вареник.

«Залежно від видового складу бур’янів, вологості ґрунту, температурного режиму і фази розвитку культури слід обирати систему хімічного захисту соняшнику від бур’янів – класичну,  Clearfield, Clearfield Plus, ExpressSun фірми із застосуванням досходових (ґрунтових) і післясходових гербіцидів.

За словами науковця, за відсутності комплексних заходів контролю бур’янів у посівах соняшнику втрати урожаю насіння можуть досягати 20-70%; на дуже засмічених полях урожайність знижується у 1,5-2,1 раза. Навіть незначна кількість бур’янів у рядках призводить до зниження врожаю. 

Нагадаємо, технологію вирощування соняшнику ФГ «Зозуля» коригує відповідно до зміни клімату. Як повідомлялося, на врожайність соняшнику більше впливає холодостійкість гібрида, ніж строки сівби.