Агрономія

Як у «КСГ Дніпро» мінімізували втрати врожаю від хвороб

Як у «КСГ Дніпро» мінімізували втрати врожаю від хвороб

Господарству «КСГ Дніпро» вдалося втрати від великої кількості опадів, які випали цього року, звести до мінімуму завдяки постійному моніторингу посівів за допомогою платформи Cropio і вчасній обробці ефективними препаратами.

Про це розповів Василь Гурін, керівник Новопокровського відділення «КСГ Дніпро», пише журнал The Ukrainian Farmer.

«Зі шкідниками в регіоні не було буму, а от хвороби, спровоковані опадами, завдали великої шкоди рослинам», – зазначив Василь Гурін.

У «КСГ Дніпро» в посівах з’явився альтернаріоз, тож довелося посилити фунгіцидну обробку.

По соняшнику додатково працювали гербіцидами й обробили посіви фунгіцидом Аканто Плюс через спалах септоріозу. Коли після збирання ріпаку на посіви перекинулися кліщі, соняшник обробили інсектицидом з акарицидною дією.

Поля з пшеницею та ячменем ще восени обробили від септоріозу. А навесні посіви з колосовими культурами уразив фузаріоз колоса – нова для регіону хвороба.

У кукурудзі проти стеблового метелика ефективно спрацьовує внесення трихограми. Восени завдяки сухій погоді інсектициди застосовують вкрай мало і заради якості, а не кількості врожаю, адже пошкоджені зерна слугують воротами для проникнення збудників фузаріозу.

У системі захисту культур господарства KSG Agro застосовують тільки оригінальні препарати («Сингента», «Байєр», «БАСФ», Corteva) й „порядні” дженерики («Адама», «Август») у співвідношенні 50 : 50.

Нагадаємо, у господарствах A.G.R. Group удосконалили схему захисту озимої пшениці.