Агромаркет

Франція – четверта за обсягами інвестицій у Вінниччину

Торговельно-економічне співробітництво між Україною та Францією є важливою складовою наших відносин. Нині Франція займає четверту позицію серед європейських країн за обсягом інвестицій у Вінницьку область.

Про це повідомляє Департамент міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Вінницької ОДА за результатами  офіційної зустрічі керівництва області з Надзвичайним та Повноважним Послом Французької Республіки в Україні паном Етьєном де Понсеном.

За словами голови ОДА Сергія Борзова, зовнішньоторговельний оборот Вінниччини з Францією за 2020 рік становив майже 12 млн дол. США.

На території області працює 2 спільних українсько-французьких підприємства та 5 підприємств, які мають 100% французький капітал.

Сергій Борзов також зауважив, що останнім часом взаємини суттєво посилились завдяки проєкту децентралізованого співробітництва Вінницької області із регіоном Бургундія-Франш-Конте, підтриманому МЗС Французької Республіки. В рамках проєкту, за підтримки французького кластеру VITAGORA, на Вінниччині уже створений інноваційний агропромисловий кластер «AgroVin», який наразі об’єднав 5 агропромислових підприємств та 2 наукові установи області.

«Переконаний – у наших країн є потужний потенціал для подальшого співробітництва. Ми зацікавлені в налагоджені співпраці у сфері аграрного виробництва, переробної та харчової промисловості, у сфері інфраструктурних проектів, освіти, енергоефективності та відновлювальних джерел енергії, комунальних послуг в галузі довкілля, управління відходами»,- підкреслив Сергій Борзов.

Очільник області висловив переконання, що цей візит сприятиме розширенню двостороннього співробітництва та нарощенню експортно-імпортних операцій.

Нагадаємо, уряд планує залучити французьких інвесторів у сільське господарство.